Dôležitá výhra A-mužstva

26.09.2014 17:30

V nedeľu naše A-mužtvo privítalo zatiaľ neporazeného lídra z Dulovej Vsi. Na stretnutie tak prišlo aj pomerne veľa divákov. Stretnutie viedli Vaňo a Sakala.

 

Prekvapivo sa do vedenia dostal Tulčík po góle M. Kmeca. Hostia dokázali pomerne rýchlo vyrovnať. Do polčasu padli ešte pekné a dôležité góly. Najprv sa v 37. minúte z priameho kopu pekne trafil Valiček. A z poslednej akcie prvého polčasu aj Chromek. Cez polčas tak boli domáci spokojnejší. V duhom pllčase Tulčík s dobrou defenzívou pustil súpera iba k dvom strelám. Naštastie pre hostí jedna skončila v sieti. Ale na viac sa už hostia nezmohli a zaznamenali prvú prehru v sezóne. V dalšom kole cestuje Tulčík do Chmeľova.

 

ROZHOVOR PREZIDENTA KLUBU PO ZÁPASE

„Ako inak, zdolať prvého, má svoju cenu,“pochvaľoval si. Hovoril o zaslúženom úspechu, no na druhej strane dokázal priznať aj kvality súpera. „Dulová Ves má dobré mužstvo, verili si, aj preto možno trocha ťažšie znášali prehru. No taký je šport.“ F. Vrábeľ, okrem pekného futbalového predstavenia, „všetka česť, na tretiu triedu to bol kvalitný duel,“ - nezabudol zvýrazniť, zmienil sa aj o góloch, niektorých vraj ako z výkladnej skrine. „ Náš druhý, z kopačky Mateja Valička, vari zo štyridsiatich metrov a hosťujúci tiež druhý z dobrých tridsiatich metrov. To bola pastva pre oči divákov.“

 Avšak o zaujímavé chvíle nebola núdza hneď od začiatku. V priebehu 10. až 12. minúty diváci videli loptu v sieti až dvakrát. Najprv v hosťujúcej, „no po chybe po rohu sme súperovi dovolili rýchlo vyrovnať,“ uviedol F. Vrábeľ. Možno najdôležitejší moment sa však odohral tesne pred koncom prvého polčasu. „To áno, Dominik Chromek ním upravil na 3:1 a hostia stihli, napriek prevahe po výmene strán, už iba korigovať na 3:2. A potom, v zostávajúcej štvrťhodine, bolo okolo našej šestnástky ešte horúcejšie, niekedy aj v malom vápne, tri body sme napriek tomu, vďaka veľkej bojovnosti, obhájili.“ Mal domáci kolektív osobnosť, čo osobnosti, ktoré sa najviac pričinili o víťazstvo? Podľa nášho spolubesedníka to boli, smerom zozadu dopredu, obranca Dominik Chromek, stredopoliar Jaroslav Seman a útočník Branislav Pastyrčák.

 V najbližšom kole sa Tulčík predstaví v Chmeľove. „Nepôjdeme tam brániť, ale chceme ukázať aj ofenzívny futbal,“ odkazuje F. Vrábeľ.     


Zdroj: Obfz Prešov
 
 

 

Výsledky mládeže

Dorastenci podľahi Pečovske Novej Vsi 1:10

Žiači vyhrali v Záhradnom 0:8


Viac na WWW.FUTBALNET.SK