Jubileum futbalu

22.07.2013 15:18

V sobotu, 20. 07. 2013 sa v našej obci konali oslavy 80. výročia založenia futbalového klubu. Okrem športového popoludnia na ihrisku sa v doobednajších hodinách konala sv. omša spojená s návštevou cintorína.

Nasledoval slávnostný obed pre pozvaných hostí. Pozvanie prijali aj predseda Obfz v Prešove p. Pavol Šuhaj, p. František Mihálik a rozhodca s odznakom FIFA p. Miroslav Benko. Pred samotným obedom mal príhovor predseda klubu p. František Vrábeľ, p. Pavol Šuhaj a starostka obce Tulčík p. Janka Šoltésová. Následne zástupcovia futbalového zväzu udelili pamätné medaily pre osobnosti Tulčíckeho futbalu. Pamätné medaily si prevzali: Ing. Anton Pavúk, Andrej Valiček, Štefan Hrabčák.

Športové popoludnie vyplnili futbalové zápasy našich mužstiev, ale aj súboj "starých pánov" ktorí pod vedením p. Grohoľa nestačili na rovesníkov zo Záhradného.

Výsledky zápasov:

žiaci  TJ Tulčík 1:0 ŠK Záhradné

dorast  TJ Tulčík 0:1 ŠK Záhradné

starí páni  Tulčík 1:5 Záhradné

A-Mužstvo  TJ Tulčík 2:4 ŠK Záhradné

 

Počas celého popoludnia sa o hudbu staral DJ MIRO. Pre deti boli pripravené rôzne atrakcie (skákací hrad, jazda na koni), starší si pochutnali na klobáske.

Pri príležitosti tohto jubilea bola vydaná publikácia s názvom 80 rokov FUTBALU V TULČÍKU, ktorá mapuje úsilie športových nadšencov o organizáciu športovej činnosti obce, ale aj historické tabuľky všetkých mužstiev až do súčasnosti a fotogalériu už od roku 1953.

Na záver patrí poďakovanie všetkým, ktorí aspoň malou mierou prispeli k tomu, že Tulčík si mohol pripomenuť toto jubileum na čele s predsedom Františkom Vrábľom.

 

 

Fotografie z osláv budú doplnené neskôr.